Partnerzy i Sponsorzy

 

gepec

Znajdź nas na facebooku

PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW ZA NAMI.

Przez 3 dni, od 29 kwietnia do 1 maja, na dawnej hali Agro rozegrano półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w koszykówce.

W piątek, w pierwszym meczu, WKS Śląsk Wrocław, główny faworyt turnieju wygrał z UKS Gim92 Ursynów Warszawa 63:52. W drugim meczu gospodarze, zespół GAMA Starogard, uległ MKS Dąbrowa Górnicza 70:90. Mimo wysokiej porażki, mecz bardzo emocjonujący. Kibice szczelnie wypełnili halę, zapewniając naszym zawodnikom gorący doping.  W naszej ocenie, zespół Dąbrowy górniczej jest jednym z kandydatów do medalu Mistrzostw Polski. Zespół GAMY, aby podtrzymać szansę na awans, musiał wygrać sobotni mecz z drużyną z Warszawy.  Niestety, po bardzo emocjonującym meczu, nie udało nam się pokonać rywali. Wynik 63:76, definitywnie zamknął nam drogę do finałów Mistrzostw Polski. W pierwszym meczu tego dnia, Śląsk Wrocław pokonał Dąbrowe Górniczą 73:55 i zapewnił sobie awans do finału, którego będzie gospodarzem. Ostatni dzień, to walka Dąbrowy Górniczej z Gim92 Ursynów Warszawa o awans. Po bardzo emocjonującym spotkaniu i dramatycznej końcówce, do finałów awansował zespół Dąbrowy Górniczej. Wynik 74:71.  W ostatnim meczu turnieju Gama Starogard przegrała ze Śląskiem Wrocław 68:90.

GALERIA

 

Przez trzy dni, mieliśmy okazję oglądać, jedne z najlepszych zespołów w Polsce tej kategorii wiekowej. Mając świadomość przewagi fizycznej i wzrostowej drużyn przyjezdnych, zawodnicy GAMY Starogard, musieli przeciwstawić się ogromnym zaangażowaniem w obronie i doskonałą skutecznością w ataku. Wbrew ostatecznym wynikom, gospodarze walczyli w każdym meczu do końca. Trenerzy, Przemysław Bieliński i Bartosz Sarzało, podejmowali w końcówkach meczów ryzykowne decyzje.  Zabrakło jednak skuteczności w ataku.

O tym, że był to najsilniejszy półfinał w Polsce, może świadczyć obecność trenera reprezentacji Polski Juniorów, Andrzeja Kierlewicza.

Bezpośrednio po zakończeniu turnieju, w szatni,  Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski oraz Prezes spółki Gama, Mariusz Popławski razem z przedstawicielami SKS Starogard i KS Jedynka Pelplin, podziękowali zawodnikom i trenerom za wspaniałe emocje, zaangażowanie i promocję naszych miast.

 

Dla programu „Z tradycją w przyszłość”, mieszkańców Starogardu Gdańskiego i Pelplina, było to wielkie święto koszykówki. Podczas meczów Gamy Starogard, hala była pełna, a doping nie mniejszy, niż na meczach ekstraligi Polpharmy Starogard. Mamy nadzieję, że już niedługo, w pierwszym zespole Polpharmy, wystąpią także zawodnicy z programu „Z tradycją w przyszłość”. Świadczyć o tym może obecność trenera Mindaugasa Budzinauskasa, który mimo zakończonego sezonu, był obecny na wszystkich spotkaniach.

Znając potencjał zespołów, z którymi rywalizowaliśmy, mieliśmy świadomość, że o awans do finałów będzie bardzo trudno. Mimo tego, dziękujemy zawodnikom i trenerom za to, że podjęli wyrównaną walkę. Dziękujemy również wszystkim kibicom z obu miast, którzy stworzyli super atmosferę i oprawę turnieju. Niezależnie od wyniku sportowego, zespoły, które gościliśmy, dziękowały nam  za wspaniałą atmosferę i organizację. Była to świetna promocja Starogardu Gdańskiego. Sezon 2015/16 dla programu „Z tradycją w przyszłość” się zakończył. Przypomnijmy, IV miejsce w II lidze, udział w półfinałach Mistrzostw Polski, to wielkie sukcesy. Dziękujemy w tym miejscu, przede wszystkim, władzom samorządowym Starogardu Gdańskiego i Pelplina oraz Powiatu Starogardzkiego. Dziękujemy za patronaty Prezydentowi Starogardu Gdańskiego, Januszowi Stankowiakowi oraz Burmistrzowi MiG Pelplin, Patrykowi Demskiemu.

Organizacja półfinałów byłaby niemożliwa, gdyby nie wsparli nas następujący sponsorzy: GAMA Starogard, STARKOM, Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, firma Stopol, firma DECKA, IGLOTEX, MichnaMeat, Kociewskie Centrum Zdrowia, Basara, Wydawnictwo Bernardinium, ROKMED.

Patronaty medialne otrzymaliśmy od Dziennika Bałtyckiego oraz 24Starogard.pl.

Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie następnego sezonu 2016/17, w którym to, nowe roczniki zostaną objęte programem.

 

MVP turnieju wybrano rozgrywającego zespołu Śląska Wrocław, Jakuba Musiała.

Pierwsza piątka turnieju:

  • Dominik Wilczek,  Śląsk Wrocław
  • Aleksander Załucki, Dąbrowa Górnicza
  • Mateusz Szczypiński, Dąbrowa Górnicza
  • Michał Ściborek, Warszawa
  • Paweł Guz, Gama Starogard Gdański

WYNIKI TURNIEJU:

WKS Śląsk Wrocław – UKS Gim92 Ursynów Warszawa      63 – 52 (13:13,21:9,19:14,10:16)

MKS Dąbrowa Górnicza - GAMA Starogard Gd.                90 – 70 (22:18,28:16,22:14,18:22)

WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza                 73 – 55 (18:11,21:6,19:24,15:14)

GAMA Starogard Gd. – UKS Gim92 Ursynów Warszawa    63 – 76 (14:17,17:25,22:19,10:15)

UKS Gim92 Ursynów Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza  71 – 74 (14:18,12:23,19:18,26:15)

GAMA Starogard Gd. –  WKS Śląsk Wrocław                    68 – 90 (16:16,21:26,15:21,16:27)

 

Punkty dla Gamy Starogard zdobywali :

  • MKS Dąbrowa Górnicza – GAMA Starogard Gd. 90:70

Adrian Góralczyk (8), Paweł Guz (17), Julian German (7), Kamil Górski (4), Paweł Muntowski (6), Emil Zieńko (10), Korneliusz Stencel (0), Karol Kasprzak (6), Grzegorz Kamiński (3), Maciej Krasniewski (9)

  • GAMA Starogard Gd. – UKS Gim92 Ursynów Warszawa 63:76

Adrian Góralczyk (5), Paweł Guz (6), Julian German (11), Kamil Górski (2), Paweł Muntowski (18), Emil Zieńko (8), Karol Kasprzak (2), Grzegorz Kamiński (8), Maciej Krasniewski (3)

  • GAMA Starogard Gd. – WKS Śląsk Wrocław 68:90

Adrian Góralczyk (12), Paweł Guz (9), Julian German (14), Filip Nabakowski (0), Kamil Górski (0), Paweł Muntowski (3), Emil Zieńko (11), Korneliusz Stencel (0), Grzegorz Kamiński (11), Przemysław Siwek (0), Maciej Krasniewski (9).