Partnerzy i Sponsorzy

 

gepec

Znajdź nas na facebooku

Co słychać w sekcji piłki ręcznej dziewcząt ?

Znakomicie rozpoczęły nowy sezon 2013/14 piłkarki ręczne SKS Starogard Gdański – rocz. 2000/2001. Swój pierwszy turniej ćwierćfinałowy, w ramach  Wojewódzkiej Ligi Młodziczek rocznik 1999-2000, rozegrały 06.10. w hali sportowej ZS w Nowej Karczmie. Za przeciwników nasz zespół miał mistrza Polski dzieci rocz. 1999 (w 2011 r.) – siódemkę GUKS Bellator I Ryjewo oraz wicemistrza tych samych rozgrywek w kategorii szkół podstawowych z 2013 r. – UKS Nowa Karczma.
Starogardzianki nie przestraszyły się renomowanych rywalek, odnosząc zwycięstwa odpowiednio: 14:13 z Ryjewem oraz 13:6 z Nową Karczmą. Dzięki tym zwycięstwom nasza „siódemka” została liderem grupy C Wojewódzkiej Ligi Młodziczek.


Trener Andrzej Piechowski: „ W tym sezonie pracujemy bardzo spokojnie, bez określonych „górnolotnych” celów. Nasza drużyna jest przecież o rok młodsza od potencjalnych faworytek tych rozgrywek. Więcej uwagi zwracamy na wszechstronny rozwój poszczególnych cech psychomotorycznych,  z naciskiem na wytrzymałość. Najważniejszy cel – to przygotowanie dziewcząt do udziału w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych, w kategorii szkół gimnazjalnych (24.10.2013 r.) . Tym bardziej cieszy fakt wygrania spotkań ligowych z faworyzowanymi zespołami z Ryjewa i Nowej Karczmy. To duży krok do awansu do rozgrywek półfinałowych ligi.”
Skład zespołu SKS Starogard Gd. w turnieju w Nowej Karczmie:
W bramce – Julia Megger, Julia Pawłowska
W polu – Sandra Błeńska, Izabela Kasprzak, Małgorzata Roskwitalska, Kamila Mazella, Agata Macholla, Agata Suchomska oraz Paulina Suchomska, Julia Burczyk, Agnieszka Hołub, Inez Kacała, Magdalena Stosik.
II turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany 16-17.11.2013 r. w Ryjewie.
Warto dodać, że 3 nasze zawodniczki: Małgorzata Roskwitalska, Sandra Błeńska oraz Agata Macholla zostały powołane na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej rocz. 2000, które odbędzie się w dniach 18-20.10.2013 r. w Ryjewie.