Partnerzy i Sponsorzy

 

gepec

Znajdź nas na facebooku

Kolejny weekend rozgrywek za nami !

Po ostatniej porażce zespołu kadetów rocznika "99 trenera Mandziary, przyszedł czas na wygrywanie. Drużyna SKS-u podejmowała u siebie zespół Bryzy Pruszcz Gdański. Od samego początku gra toczyła się pod dyktando zawodników gospodarzy. Młodzi koszykarze spełnili wszystkie oczekiwania przedmeczowe trenera, przede wszystkim zagrali zespołowo i to okazało się drogą do sukcesu. Pierwsza (24:9) i trzecia(25:10) kwarta meczu, wygrane przez drużynę gospodarzy, przyczyniły się do świadomej kontroli gry.

Duża przewaga pozwoliła też, na zastosowanie przez trenera różnych ustawień i rozwiązań taktycznych. W czwartej kwarcie drużyna Bryzy podjęła "pościg", ale wypracowana wcześniej przewaga gospodarzy, dała możliwość kontroli  wyniku.  Jak powiedział trener koszykarzy to dwa podstawowe  elementy gry przyczyniły się do sukcesu: dobra obrona i szybki atak. Do tego dołożymy dobrą skuteczność rzutową i wiemy już jak wygrywać. Na wyróżnienie zasługuję cały zespół. Najwięcej punktów zdobył Pryba Szymon - 24 (2x3). Powodzenia!

Galeria

Kadeci rocznika "98  ostatni mecz, rozegrali w poprzednią sobotę. Niestety nie mogą go zaliczyć do udanych. Zawodnicy SKS-u podejmowali u siebie zespół UKS-u Jedynka Pelplin, który okazał się w tym spotkaniu lepszy. Niedyspozycja niektórych graczy, to jedna z przyczyn porażki, do tego słaba skuteczność i niestety trzeba było uznać wyższość gości.Pierwsze dwie kwarty meczu , to zdecydowana przewaga zawodników przyjezdnych 14:22, 9:23. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili ze stratą ponad 20 punktów. Pełna mobilizacja w szatni spowodowała, że koszykarze SKS-u w trzeciej kwarcie wyszli na parkiet zmobilizowani i pełni wiary, w odrobienie strat. Miało to oczywiście przełożenie na wynik 24:16 wygrana naszych zawodników. Niestety nie wystarczyło sił i ostateczny wynik spotkania to wygrana gości 100:60. Trybuny w PSP 1 w tym spotkaniu gościły wielu kibiców, szkoda tylko, że duże grono z nich to rodzice zawodników z Pelplina. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Maciej Kraśniewski - 19 (3x3).

Zespół SKS-u  rocznika "2000 swoje ostatnie spotkanie rozegrał na wyjeździe. Nasi koszykarze rozegrali emocjonujący i ciekawy mecz w Pruszczu Gdańskim. Gospodarze okazali się niegościnni. Niestety tak niewiele brakowało do wygranej. Zespół Bryzy rozpoczął mecz od niewielkiej przewagi i narzucił swój styl gry. Pierwsza kwarta, to przegrana 22:10, druga kwarta to z kolei wygrana naszych zawodników 9:16. Mobilizacja koszykarzy w szatni przez trenera Biesiadę i zespół podejmuję walkę o każdy punkt i walka też toczy się do ostatniej minuty meczu. Niestety , tak w sporcie bywa, że niekiedy zabraknie tego przysłowiowego "szczęścia". Spotkanie przegrane 4 punktami 63:59. Najwięcej punkótw dla zespołu SKS-u zdobyli Grzegorz Kamiński 29 (2x3), Marcin Kulas 14 (3x3).

W ligowych rozgrywkach biorą również udział młodzi adepci koszykówki - młodzicy rocznika "2001. W ostatniej kolejce koszykarze SKS-u rozegrali mecz na wyjeździe z UKS Jedynką Pelplin. Spotkanie to gra pod dyktando gospodarzy 81:32. Nasz zespół to zawodnicy rocznika 2001 i rocznika 2002, więc jest nadzieja na przyszłość. Nauka wynikająca z przegranego meczu będzie na pewno procentować. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Filip Machola - 12.

Następny weekend za nami i następna kolejka ligowych rozgrywek również. Kadetki 98 tym razem były gospodarzami spotkania z drużyną SNRRPK Bryza  Pruszcz. Niestety zawodniczki SKS-u nie mogą zaliczyć tego meczu do  udanych, chociaż pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale niestety  mecz zakończył się 68 : 35 dla przeciwniczek. Spotkanie rozpoczęło się  od zdobycia pierwszych punktów dla SKS-u przez Beatę Wajdę z szybkiego  ataku. Następnie prowadzenie często ulegało zmianie. Dziewczęta z  ogromną determinacją walczyły o każdą piłkę. Pierwsza kwarta zakończyła  się 14:11dla gości. Druga część meczu to niewielka przewaga Bryzy 21:13.  Niestety sił starczyło na połowę spotkania. W trzeciej kwarcie słaba  skuteczność i brak koncentracji spowodowała, że przeciwniczki osiągnęły  wyraźną przewagę i utrzymały ją do końca meczu. Zespół SKS-u Kadetki 98  to przede wszystkim koszykarki rocznika 99 i brakuje im doświadczenia,  które z każdym meczem będą nabywać. Najwięcej punktów zdobyła Nikola  Wolter -13. Powodzenia w kolejnych spotkaniach.

 

Galeria